Wysoki poziom w przyspieszaniu regeneracji i rehabilitacji

Obszarem zastosowania Vacusport jest optymalizacja i skrócenie rehabilitacji pooperacyjneji pourazowej. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju urazów mięśniowych.

Nowatorska metoda przyspieszania regeneracji i rehabilitacji z medycyny kosmicznej. Dotarła do światowej klasy sportowców i najlepszych klubów piłki nożnej, rugby i hokeja, którzy wkładają wiele wysiłku, aby poprawić swoje wyniki. Stosowana codziennie w wiodących na świecie klinikach ortopedii i traumatologii. Dla niespodziewanie szybkiego sukcesu w terapii, rehabilitacji i usprawnieniu pacjentów: System Regeneracji VACUSPORT®.

System Regeneracji VACUSPORT® zmniejsza obrzęk samoistnie i trwale. Przerywana terapia próżniowa (Intermitent Vacuum Therapy -IVT-) dzięki perfuzji obwodowej wspomaga zaopatrzenie ran w składniki odżywcze i tlen, a także prowadzi do znacznie szybszego procesu gojenia się ran i szybszej rekonwalescencji. Całkowicie bezdotykowo i bezboleśnie dla pacjenta.

VACUSPORT® doskonale sprawdza się w leczeniu po typowych urazach sportowych i znacznie skraca czas rehabilitacji na korzyść pacjenta i jego sponsorów. Idealnie nadaje się również do przyspieszenia rehabilitacji po zabiegach operacyjnych uszkodzeń wewnętrznych stawów włącznie z endoprotetyką.  Efekt: poprawa jakości życia dzięki szybszej gruntownej rehabilitacji.

Zastosowanie:

– pooperacyjne lub pourazowe stany obrzękowe
– wtórny obrzęk limfatyczny i połączony obrzęk limfatyczny/tłuszczowy
– pasywny trening naczyniowy i dystansowy
– uraz struktur więzadeł kończyn dolnych
– naderwanie włókna mięśniowego
– skręcenia
– porażenia
– przyspieszenie rehabilitacji po endoprotetyce
– przyspieszenie regeneracji i profilaktyka urazów w sporcie wyczynowym